تبلیغات
شمعدونی - نکاتی درباره گل رز

شمعدونی

 

             چند نکته مهم برای طول عمر گل رز

گل رزاز مجموعه گلهایی است درکشور ما طرفتاران زیادی دارد برای بیشتر نمودن طول عمراین گل در فصل پاییزهنگامی که این گل زیبا به خواب فرو میرود کاری که ما باید کنیم این بوته راحرس کنیم از ابتدای ساقه این گیاه به ارتفاع10تا15سانتیمتری باقیچی باغبانی کوتاه می نماییم این امر باعث میشود در فصل بهار بوته گل رز سافه وبرگهای شادابتری به وجود اورد درهنگام حرس کردن کود یادمان نرود چون :باعث میشود ریشه گیاه در زمستان اسیب نبیند .

 

            چگونه در هنگام خرید : گل رز پیر وخیلی جوان نگیریم                                                    درهنگام خرید :این موارد را دقت منماییم . 

1.     ساقه بوته کنده نشده باشد علایم کنده به صورت سباه  پوست ساقه ورق ورق شده . کنده درابتدای ساقه قسمتی ازساقه که از خاک بیرون زده میشود گفته میشود.

2.     ساقه اصلی بوته نازک نباشد عمر بوته کمتر از سه ساله نباشد.                                 

3.     ساقه اصلی بوته دو یا سه ساقه باشد دوامش بیشتر خواهد شد.

قوی ترین وپر گل ترین با دوام ترین گل رز  رز هفت رنگ است.یک اشکال ان این است دوام گلش نسبت به گل سرخ کمتر است.

برای اینه که گلدهی رز بیشتر شود هر موقه گلهای رز پژمرده شدن ته گل رز که تخم ان است ازساقه جدا کرده این عمل باعث گلدهی فراوان رز میگردد

ابدهی این گل هفته ای سه بار در جای متعادل اگر هوا خیلی گرم شد به نسبت نیاز بوته به اب  یک بار تعداد ابدهی را افزایش میدهیم هنگامی که هوا گرم است روی برگهای این گل اب نمی پاچید این عمل باعث سوخته شدن برگهای گل رز میگردد این کار را هنگامی که هوا خنک است انجام دهید هنگام صبح یا عصر که افتاب شدید نیست.

 

        جای مناسب برای کاشت گل رز که شته نگیرد.

بهترین جا برای کاشت گل رز افتاب سایه است اگر افتاب شدید باشد برگهای گل رز می سوزند اگه تمام روز سایه باشد بوته رشد زیاد کرده ولی گلدهی ان خیلی کم میشود وسایه باعث شته گرفتن گل رز می شود وافتاب این شته هارا از بین می برد.

راه دیگه برای گشتن شته ها پاچیدن اب  با فشار بر روی برگهای گل رز تا شته ها از برگ جدا شده و بر روی زمین بریزند.

راه سوم استفاده از سم شته که میتوانید از گل فروشی ها تهیه فرمایید.که خیلی کم استفاده میشود.     

            کاشت :

گل رز هرچه تو پر کاشته شود زیبایی ان دوچندان میشود.

(متاسفانه تا به حال از نظریات شوما بازدید کندگان محترم  در مورد بهتر شدن مطالب وب اگاه نشدم امید واریم ما با نظریاتان یاری نمایید . این مطا لب از تجربه چندین ساله من در نگهداری وکاشت گل و گیا هان است . )

                       

                            در ضمن میتوا نید سولات خود دراین وب مطرح نمایید.


نوشته شده در یکشنبه 15 فروردین 1389 ساعت 11:02 ب.ظ توسط مهدی نظرات |


Design By : Pichak