تبلیغات
شمعدونی - گل داودی ـ گل پاییزی

شمعدونی

اگر می‌خواهید باغچه‌هایتان در فصل پاییز روی گُل به خود ببیند از کاشتن بوته داودی غافل نشوید. این بوته به علت تکثیر و پرورش آسانی که دارد، مورد توجه قرار گرفته است.

گل داودی، گل بوته‌ای است که در صورت رسیدگی به آن می‌توانید آن را به‌صورت دایمی در باغچه داشته باشید.

یکی دیگر از مزایای آن، پُرگل بودن و سبزبودن این دو گل در فصل‌های بهار و تابستان و گل‌دهی در پاییز است. پس عملاً سه فصل این بوته، سرسبز و یک فصل به خواب زمستان می‌رود و با هرس‌کردن ساقه‌ها و برگ‌های خشک‌شده و کوددهی به برگ‌های پایینی و ریشه‌ها بدون شخم‌زدن برای فصل‌های آتی نیز این بوته را دارید و می‌توانید این بوته را داخل گلدان هم نگهداری کنید.

روش تکثیر

در فصل بهار که این بوته رشد سریع دارد از هر بوته چند ساقه و برگ جوانه می‌زند. با بیلچه یک بوته گل داودی را با ریشه از خاک در می‌آوریم و هر یک ریشه را با دو یا سه ساقه و برگ به چند قسمت تقسیم می‌کنیم. درصورتی که به ریشه صدمه نخورد و تارهای آن از بین نرود. و آن نشاء‌ها را که قبلاً در جایی از باغچه آماده کرده‌ایم به‌صورتی که پابیل زده‌ایم و کود داده‌ایم به فاصله هفت‌سانتی‌متر از همدیگر می‌کاریم.

مرحله بعدی آب‌دهی است طوری که نشاء‌های کاشته‌شده از هم خاک جدا نشود و جابجا نشود و ریشه‌ها از خاک بیرون نزند. بعد از یک هفته که احتمال پلاسیده‌شدن هم دارد شروع به رشد کرده و بعد از یک تا دو ماه باغچه شما را پر از گل داودی می‌کند.

داودی را می‌توان به‌صورت ردیفی، دیوارمانند دور باغچه و یا به‌صورت فشرده کنار هم بکارید. این گل در پاییز منظره‌ زیبایی را از خود به نمایش می‌گذارد.


نوشته شده در سه شنبه 22 دی 1388 ساعت 12:40 ق.ظ توسط مهدی نظرات |


Design By : Pichak